Doğan Tıp Merkezi’miz tüm doktorlarıyla birlikte yeni adresinde hizmet vermektedir.

Yeni Adresimiz:
Ziya Gökalp Caddesi No: 6 K.Çekmece / İstanbul
(E-5 Üzeri Petrol Ofisi Arkası)

İletişim Telefonumuz: 444 0 911

×
 

Tıbbi Bölümler
 
  Dahiliye (İç Hastalıkları)
Endokrinoloji ve Metabolizma Birimi'nde, diyabetinizi (şeker hastalığı), guatrınızı (tiroid bezi hastalıkları), yüksek kolestrolünüzü, hormon bozukluklarınızı tetkik ettirebileceğiniz tüm laboratuar incelemeleri, tiroid ultrasonografisi, tiroid biyopsisi v.b. işlemler.

Romatizmal hastalıklar ve kemik erimesi toplumda hızla artan sağlık sorunlarından biridir.

Gastroenterohepatoloji Birimimiz mide-barsak ve karaciğer hastalıkları konusunda gerekli gastroskopi, rektoskopi, kolonoskopi ve ERCP (safra yollarının endoskopik tetkiki)

Son yıllarda giderek artan bir sağlık sorunu da kan hastalıklarıdır.

GASTRİT

Mide mukozasının enflamasyonu gastrit mukozodaki hasarın şiddetine göre eroviz ya da noneroviz olarak sınıflandırılabilir. Ayrıca midede tutulan bölgeye göre de sınıflandırılabilir. Gastrit ayrıca histolojik açıdan enflamasyon hücresi tipine göre akut ya da kronik olarak da sınıflandırılabilir. Fizyopatolojiye tam olarak uygun bir sınıflandırma şeması yoktur. Büyük ölçüde örtüşme görülür. Akut gastritin özelliği antrum ve korpus mukozasında polimorf nüveli hücre infiltrasyonudur. Kronik gastritte bir derece artofi ya da metaplazi vardır. Daha çok antrumu tutar. Bunun sonucunda G hücreleri kaybı olur. Gastritin salgısı azalır. Korpusu tutarsa oksintik bezlerde kayıp olur.

DİYABET (ŞEKER HASTALIĞI)

Yaygın olarak diyabet olarak bilinen Diyabetes Mellitus, pankreasa ait bir foksiyon bozukluğuna bağlı olarak gelişir. Karbonhidratların sindirilmesiyle glikoz adı verilen basit bir şeker açığa çıkar. Bu, kan dolaşımına katılır ve daha sonra enerjiye dönüştürülecek olduğu vücut hücrelerine gider. Pankreasta üretilen bir hormon olan insülin bu şekerin kandaki düzeyinin çok fazla yükselmesini önler.

Diyabetiklerde pankreasta insülin ya hiç yapılmaz ya da yetersiz düzeyde yapılır. İnsülin yokluğunda, kan glikoz düzeyleri anormal biçimde yükselir. Vücut glikozu ne kullanabilir ne de saklayabilir ve fazlası da bazı belirtilere yol açar. Başlıca iki tip diyabet vardır; insüline bağımlı olmayan diyabet ve insüline bağımlı diyabet.
Doğan Tıp Merkezi Bir Doğan Sağlık Grubu Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Designed By Ortismedia