Doğan Tıp Merkezi’miz tüm doktorlarıyla birlikte yeni adresinde hizmet vermektedir.

Yeni Adresimiz:
Ziya Gökalp Caddesi No: 6 K.Çekmece / İstanbul
(E-5 Üzeri Petrol Ofisi Arkası)

İletişim Telefonumuz: 444 0 911

×
 

Tıbbi Bölümler
 
  Dermatoloji


DERİ VE ZÜHREVİ HASTALIKLARI

İç ve dış ortamın dengesini sağlayan, zararlı dış etkenlerden belli ölçüde koruyan, üreme fonksiyonunda önemli rolü olan deri; karmaşık yapısının yanı sıra zengin bulgularıyla hekimlere ve insanlara etnik, duygusal ve hastalıkları hakkında bir çok bilgiyi sağlamaktadır. Deri hastalıkları dalı, derinin vücudun en büyük organı olmanın dışında hastalık sayısı, çeşidi ve birbirine olan benzerliği açısından da en zor ve en ilginç tıp dallarından biridir.

Deri hastalıklarını kabaca birkaç gruba ayırmak mümkün; Derinin virüs, bakteri, mantar ve parazit enfeksiyon ve infestasiyonları, fiziksel etmenlere ( soğuk, sıcak, rüzgar, radyasyon, güneş ışınları v.s.) bağlı gelişen deri hastalıkları, kaşıntı ile seyir eden kurdeşen, egzama ve benzeri deri hastalıklar, yağ bezlerini ilgilendiren sivilce ve benzeri hastalıklar, deri ekleri olan tırnak, saç ve ter bezi hastalıkları, genetik deri hastalıkları, sedef ve benzeri hastalıklar, sistemik ve metabolik hastalıkların (iç hastalıkların ) deride oluşturdukları deri anormallileri, deri kanserleri ve kanser öncüsü oluşumları ve bir sürü diğer deri hastalığı.

Hastaların ne zaman deri uzmanlarına baş vurmalarına gelince; vücudun her hangi bir alanında deri renginde ve bütünlüğünde bir değişiklik fark ediliyorsa, kaşıntı, yanma, sızlama ve diğer deri belirtileri vuku bulunca, yine tırnaklardaki renk ve şekil değişikliği, anormal saç dökülmeleri ve deri benlerindeki her hangi bir değişiklik durumunda, özellikle ailede melanom denilen deri kanseri öyküsü varsa benlerin periyodik kontrolleri önerilmektedir.

Deri hastalıkları dalı ayrıca cinsel yolla bulaşan hastalıklar ile ilgilenmekte. Ülkemizde cinsel sorunlar ve sorular ekseriya gizlice konuşulduğu için sağlıklı bilgi edinmek zorlaşmakta ve böylece cinsel yolla bulaşan hastalıkların tedavisi gecikip komplikasyonların gelişmesine yol açmaktadır. Bu hususta en sağlıklı yöntem sorunları konunun uzmanlarıyla danışmaktır.

Yine deri hastalıkları dalını ilgilendiren başka bir konu da deri sağlığını ve gençliğini korumaktır. Bu konuda da istenmeyen deri kırışıklıkları, leke ve sivilce izlerinin tedavisi ve yaşlanma sürecini geciktirmek ve bu konuda bilgi edinmek için deri hastalıkları uzmanına baş vurmak gerekmektedir.

Hastanemizin dermatoloji kliniğinde deri, saç, tırnak hastalıkları, aşırı terleme, egzama, alerji gibi hastalıkların tanı, ilaç ve girişimsel tedavileri (radyofrekans, elektrokoterizasyon, kriyoterapi dediğimiz dondurarak tedavi metodu), deri kırışıklıkları ve lekeleri azaltan kimyasal peeling, yine istenmeyen kırışıklıkların tedavisinde botox ve dolgu madde, ayrıca dudaklara hacim ve kontur yapma, dudaklardaki asimetriyi giderme.

KIRIŞIKLIK TEDAVISI: Göz çevresi ve alın

Yatay ve dikey cizgiler, burun kenarindaki ve boyundaki kirisikliklarin tedavisi için botox ve dolgu maddeleri uygulamasi

LEKE TEDAVILERI: ilaç tedavisi, kimyasal peeling, krisoterapi,

SAC DOKULMESI: saç, deri mezoterapisi

YUZDE ASIMETRIK CIZGILERIN TEDAVISI: botox, dolgu, maddeleri.

Dudak, kontur ve dolgunluk uygulamaları
Doğan Tıp Merkezi Bir Doğan Sağlık Grubu Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Designed By Ortismedia